çamur at izi kalsın! işte deniz feneri derneği davası sonucu!

bir ara böyle bir dava vardı hatırladınız mı? hani yurtdışında (Almanya’da) Deniz Feneri e.v midir nedir böyle bir dernek varmış da “bilinçli olarak” bizim Türkiye’deki Deniz Fenerine de onların yediği haltlar yakıştırılmıştı. Türkiye’deki Deniz Feneri derneğine iftira atılmıştı kısacası! yüzlerce, binlerce yoksula, yetime, öksüze aylık dağıtan, her ay düzenli yardım yapan bu dernek, o iftira sonrası yoksullara yardım edemez olmuştu! o iftirayı atanlar acaba o kadar yoksulun, yetim ve öksüzün hakkını nasıl ödeyecek? aldıkları veballerin farkındalar mı çok merak ediyorum. iftira atmak çok basit, ama iftiranın sonucu ahirette çok beter, hatta dedikodudan, gıybetten bile fena! herneyse şimdi o adi şerefsiz iftiracıların hazin sonunu düşünerek kafamı yoracak değilim! ben deniz feneri davasının sonucunu sizlerle paylaşmak ve Türkiye deniz fenerine atılan iftirayı daha fazla sürdüremediklerini göstermek amacıyla bu yazıyı yazıyorum şuan. umarım deniz feneri derneği iftira atılmadan önceki eski gücüne kavuşur da bir çok yoksula umut olmaya devam eder. (amin) Allah yardımcıları olsun, kalbimiz onlar ve onlar gibi yoksullara/muhtaçlara karşılıksız yardım edenlerle birlikte atıyor..

blogculara önemli not: lütfen bu sayfadaki basın duyurusunu sizler de bloglarınızda ve facebook sayfalarınızda paylaşın!

Deniz Feneri Derneği’ne karşı yürütülen uluslar arası linç operasyonu savcılığın takipsizlik kararı ile son bulmuştur. (yani türkçesi: “Türkiye deniz feneri derneğinin masum olduğu anlaşılmıştır!!!”)

 

Almanya Deniz Feneri e.V isimli kuruluş hakkında Almanya’da 2007 yılında başlayan hukuki süreçle bağlantılı olarak, 2008 yılında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından DENİZ FENERİ adıyla başlatılan soruşturma 09.04.2012 tarihi itibariyle, Türkiye Deniz Feneri Derneği’nin tüm yetkilileri hakkında verilen takipsizlik kararı ile sonuçlanmıştır.

Deniz Feneri Derneği hakkında verilen takipsizlik kararı, hayırseverlerimizin emanetlerinin, kılına bile bir zarar gelmeden korunduğunu bir kez daha ortaya koymuş, ileri sürülen tüm iddiaların bir iftiradan ibaret olduğu Savcılık kararı ile tespit edilmiştir.

Deniz Feneri olayı, Almanya’da planlanıp başlatılan ve Türkiye’de bazı siyasi çevrelerin, kimi medya gruplarının ve derin yapılanmaların çok amaçlı olarak sahneye koyduğu uluslar arası bir operasyondur.

Deniz Feneri üzerinden yürütülen bu linç kampanyası bazı siyasi hesaplaşmalara malzeme yapılmış, toplumda güvensizlik ortamı oluşturmak ve ülkemizde hızla gelişen sivil toplum kuruluşlarının önünü kesmek için fırsat bilinmiştir. Diğer taraftan bu konu, yurt dışında etkin rol oynayan insani yardım kuruluşlarımızın itibarsızlaştırılarak güç kaybetmeleri yönünde kullanılmıştır.

Bu süreçte Deniz Feneri konusu, planlı olarak defalarca medyanın ve TBMM’nin gündemine taşınmış; bilinçli bir karalama kampanyası yürütülerek, toplumların en önemli dinamiklerinden olan yardımlaşma ve dayanışma anlayışına ciddi anlamda zarar verilmiştir.

İyiliği yaşatmak isteyenlerle, iyiliği yok etmek isteyenlerin mücadelesi kıyamete kadar sürecektir. Sorumluluk sahibi kişilere düşen, özellikle dış kaynaklı bu tür iddiaların gerçek yüzünü araştırmak; doğru sonuca ulaşıncaya kadar zalimin zulmüne yardımcı olacak her türlü söz, fiil ve davranıştan kaçınmaktır.

Doğru bilgiye sahip olmadan, şahsi husumetlerinden dolayı mağduriyetimizden kendilerine çıkar elde etmek isteyenleri halkımızın vicdanına ve ilahi adalete havale ediyoruz.

İyiliğe sahip çıkanlar, en az hayra mani olanlar kadar azimli, kararlı ve sabırlı olmalılar ki, toplumda iyilikler yaşayabilsin.

Deniz Feneri, hayırseverlerimizin merhametinin eseridir. Onların destekleriyle, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dünyanın dört bir yanındaki mazlum ve mağdurlar için iyilik yolculuğumuz devam edecektir.

Geçen beş yılda yaşadığımız bütün olumsuzluklara rağmen, hayırseverlerimizin emanetlerinin iyilik köprüsü olan Deniz Feneri Derneği, yılmadan, usanmadan, sabır ve kararlılıkla Türkiye genelinde ve yurtdışında başta Somali, Pakistan ve Filistin olmak üzere gönlü kırık insanların yaralarını sarmayı sürdürüyor.

Yaşadığımız zorlu süreçte, iyiliği yaşatma mücadelemize destek veren ve bizleri yalnız bırakmayan bağışçılarımıza, gönüllülerimize, kanaat önderlerine ve Sivil Toplum Kuruluşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Bu iftira kampanyasını planlayıp yürütenlerle ve savcılığın takipsizlik kararına rağmen Deniz Feneri Derneği’nin adını, logosunu ve görüntülerini kullanarak derneğimize zarar verenlerle yasal zeminde mücadelemizin devam edeceğinin bilinmesini isteriz.

Kamuoyuna saygı ile duyururuz. 13.04.2012

Deniz Feneri Derneği
Yönetim Kurulu

çamur at izi kalsın! işte deniz feneri derneği davası sonucu!” hakkında bir yorum

  1. Ayy cok sinirlendimm!!!Cok güzel demissin!
    Kurunun yaninda yas yanmasin insaaAllah…Rabbim karalayanlardan hesabini sorar bigün….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir