2012 moda renklerinden midesi bulanan hamile..

2012 moda renkleri hamilelik mide bulantısıbaşlık garip kabul ediyorum ama olay garip olunca başlık da garip oluyor haliyle. hamileliğimin 16.haftasına girdim 15+lı günlerdeyim yani. ancak bu 2012 moda renklerinden mide bulanma olayım taaaa hamileliğimi fark ettiğim 6.haftaya kadar uzanmakta. öyle ki o zamanlar yani ilk ay ve ondan sonraki ikinci ay bu moda renkleri görmek dahi “börrrkkk” yaptırır durumdaydı bana. şuan görmek bu kadar sorun yaratmıyor ancak yine de birkaç saniyeden fazla bakamıyorum o renklerdeki kıyafet, aksesuar veya objelere. evet ya renkten midesi bulanan bir hamile var karşınızda yanlış duymadınız muahaha hamilelik dönemimde midemi bulandıran neyseki hep sağlıksız şeyler var. kafeinli içecekler, meyveli soda, kola, sigara-parfüm kokusu gibi. kesinlikle yaklaşamıyorum bunların yanına şuan. karadeniz çayı ve sütlü nescafe çok nadir bir kupa içiyorum misafirlikte filan sohbetle canım isterse, o da ayda iki üç kupayı geçmedi hiç.. ancak bu renk konusuna nasıl bir çözüm bulucam hala kestiremedim. aslında çokta önemli değil ama gereksiz bir mide bulandırıcı unsur yani niohoho bu arada bahsettiğim renkler: kiremit rengi başta olmak üzere, hardal sarısı, bakır rengi, koyu yeşil, koyu kırmızıya kaçan koyu taba rengi, saks -çivit/kobalt- mavisi.

2012 moda renklerinden midesi bulanan hamile..” hakkında 8 yorum

 1. Vay canına 🙂 Ne garip.. Nasıl bişey oluyo da bulandırıyo acaba ya. Ama daha önce de bi ablamda duymuştum. Hamileliğinde mor renkten çok bulanırmış midesi. Bi gün eşi mor renkte kaban hediye etmiş, görür görmez kusmuş 😀
  Sana bu renklerde bişeyler almasın eşin bari, geçene kadar 😀

 2. uyyy hamileliğini yerim ben senin mideye bak yahuuu :)))) ben de hamileliğimde direkt proteyini kesmişitim etten nefret eder olmuştum zaten svemiyordum iyice gıcık olmuştum :)))

  • ayy neyseki yararlı şeyleri daha bi sevmeye başladım Tuğba mesela Allaha şükür sütü, yumurtayı severdim daha da bi sever oldum, balık, et de keza öyle.

 3. Geri izleme: markafoni alışverişim | Bir Kafadan Her Ses

 4. Geri izleme: 18. haftaya girerken… | Bir Kafadan Her Ses

 5. Geri izleme: boru değil, 20 haftalık hamileyim :p | Bir Kafadan Her Ses

 6. Bu yuzden google’da arama yaptim
  Renkler turuyor beni
  Ilk hamileligimde de beyazcicecege as ermistim ve yesil tutuyordu. Simdi de renklerle sorunum var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir