kına günü

kına gecesi kıyafetleri hürrem sultanın elbisesikına gecesi yerine kına günü yapıyorum arkadaşlar 🙂 şimdi millet gece gelicekte sonra nasıl geri dönücek di mi? kına derdinde de değildim ya annemin ne kendinde ne de ilk evlenen kızında isteyipte göremediği bi etkinlik olduğundan ve bunu sık sık dile getirdiğinden hiç değilse annemin içinde kalmasın diyerek kabul ettim. şarkılı, türkülü, yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlarlıydı filan katiyyen olmaz dedim zaten annem de kuran tilavetli ve dualı düşünmüş kına günümü. haa bak o olur dedim nikahıma gelemeyecek olanlar da bu sayede son yolculuğuma dualarla uğurlar beni muahaha tövbe tövbe.. böylece kına gecesine daha hayırlı bir alternatif çıkmış oldu meydana 🙂 ve ben de bu şekliyle kına gününü mantıklı buldum.. en azından evlilik öncesi insanların duasını alırım, Allah’ın kelamı ile evliliğe başlamış olurum böylesi daha güzel ve bence daha hayırlı olur.

kına günü veya kına gecesi için her olmaz deyişimde annem sanki ben onun annesiyim o gelinlik kız ben ona kına günü/gecesi filan yapamayız diyormuşum gibi ağlaklaşırdı muahaha ille de yapacak yani kaçışı yok.. hatta bana zorla o gelin kızı kurbanlık koyun gibi gösteren kırmızı eşarp, kırmızı elbise, kırmızı eldiven, kırmızı el gülü, kırmızı mendil, kırmızı sepet vs. zımbırtılarından almam için de kumpas kurdu muahaha ben almicam diyorum, istemiyorum yaaa üfff diyorum o gözlerini koca koca açmış shrek’teki çizmeli kedi gibi bana kına kıyafetlerini şurda sordum bu kadar bu kadarmış el işçiliğiymiş çok güzel gel yarın bakalım vs. deyip beni kafaya almaya çalıştı muahaha böyle bi konuda kafaya alınmam da işte annemmmm seni hiç kırar mıyım ben? senin hatrın, senin içinde kalmışlığın olmasa ahh.. neyse bahaneyle de olsa, annemin zoruyla da olsa sanırım ben de kına günü etkinliğinin şöyle bir tadına bakıcam bu gidişle :dostuz: kına günümle ilgili detayları kına alışverişi sonrası yazarım..

not: kına günümde yandaki kırmızılı & doreli elbiseyi giyebilirim. çakma hürrem sultanın elbisesiymiş niohoho ama henüz belli olmadı ne giyeceğim. belki normal bir tesettürlü abiye de giyebilirim.

kına günü” hakkında 7 yorum

  1. Geri izleme: kına alışverişim | Bir Kafadan Her Ses

  2. Kız kardeşim bir ay sonra evlenecek inşallah, bu elbiseyi çok beğendi ve kınada giymek istiyor, diktirmek çok masraflıya geliyor, sizin bildiğiniz bizi yönlendirebileceğiniz bir yer varsa çok sevinirim, çok teşekkür ederim, Allah mesut etsin.

    • 295 tl.sına gittgidiyor.com da görmüştüm bir iki ay önce. iyi dilekler için teşekkürler kardeşinize de mutluluklar 🙂

  3. tavsiye yapılıyormu burda bilmiyorum ama kapalıçarşıda dilek diye firma var onlarda çok güzel kostumler var sahibide çok iyi biri resimler çektirmemize izin vermişti fiyatlarıda uygundu yolunuz kapalıçarsıya duserse mutlaka ugrayın derim kına elbiseleri için dilek textil yada işleme miydi neydi =)

  4. Geri izleme: karton kutu değerlendir”diy”dim :p | Bir Kafadan Her Ses

  5. Geri izleme: çilekli sütü kısaca tanıyalım :p | Bir Kafadan Her Ses

  6. Geri izleme: Kına Günümün Detayları.. | Bir Kafadan Her Ses

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir