Darbe Şakşakçılarının Trajikomik Geğirtileri

1960′lı yılları tanımam etmem, malum 82 doğumluyum, ama 82 doğumluyum diye de daha bir kaç on yıl önceki yakın geçmiş tarihime de yabancı kalamam.

Adnan Menderes adında bir başbakanı asmış, süper vali Recep Yazıcıoğlu gibi mütevazilik, dobralık ve cesaretlilik abidesi bir valinin öldürülmesini önleyememiş vb. saygıdeğer kişileri el üstünde baş tacı edeceği, koruyacağı yerde; hain ve kanlı ellerle, örümceklenmiş dinazor bir beyne sahip kişilere emanet etmiş bir milletiz biz. Ve bu rezilliklerin, ayıpların sebebi olan kişilere alkış tutabilenlerin olduğu geri zekalı bir toplumuz. (aklı kıt olmayanları tenzih ederim)

60 darbesinin getirdikleri gibi utanç dolu ve Türk tarihine kocaman bir kara leke bulaştırmış tüm kişileri kınıyor hepsinden nefret ettiğimi blog’um vasıtasıyla haykırıyorum. Onlara alkış tutanları da inanmadıkları Allah’a havale ediyorum. Çav bella kadar taş düşsün hepinizin başına darbeci vatan haini mahlukatlar.

Bu da konuyla ilgili sevgilimin yazısı.

NOT: Türk sinemacılarının ve Türk oyuncularının solculuk propagandası yapmaktan fırsat buldukları bir an olursa, bu konuyla alakalı da bir sinema filmi çevirmesini bekliyoruz (daha çok bekleriz!)

Darbe Şakşakçılarının Trajikomik Geğirtileri” hakkında bir yorum

 1. ”Darbe Şakşakçılarının Trajikomik Geğirtileri” Konusunda 5 Yorum Yapılmış
  1.miray demiş ki:

  July 29th, 2009 at 09:57
  ağzına sağlık.

  2.tugbatugba demiş ki:

  July 29th, 2009 at 11:00
  bu konuya parmak attıgın için ilk önce bütün yüreğimle teşekkürler..
  maalesef bu ülkede meyve veren ağaç taşlanıyor… adnan menderes gibi vali recep yazıcıoğlu gibi necmettin erbakan gibi ya darbe yapıyorlar ya 28 şubat ilan diyorlar geriye ne kadar geriye gidersek kar diyorlar… maalesef bu ülke böyle şuç kimin mi sanırım biraz bizde… bende senin aracılığınla bütün yürğimle kınıyorum…

  3.tugbatugba demiş ki:

  July 29th, 2009 at 11:01
  he bu arada adını unuttuğum ama bu ülke için çalışmaya çalışıp susturulan adını kimi zaman lekelere sokulan kişileride unutmadık…

  4.böcük demiş ki:

  July 29th, 2009 at 13:28
  ne utanç verici değil mi halk oyu ile başa gelen başbakanını dar ağacında sallandırmış bir milletiz biz. ne kadar övünsek azdır sanırım..

  geçen pazar bir program izledim konuk o dönemde cunta’nın el ilanlarını basan matba yetkilisi. aradan yıllar geçmesine rağmen hala inatla darbeyi destekleyici konuşmalar yaptı. nasıl bir zihniyet bu anlamıyorum anlayamıyorum..

  5.zeynep melike demiş ki:

  July 30th, 2009 at 18:38
  biliyormusun bazen diyorumki şu kendini küçük dağları yaratmış sanan cesur cüceleri sallandırmak lazım darağacında,bunu yapabilmeliki diğerlerinin sesi ve cesaretleri kesilebilsin,din iman korkusu olmayanı can korkusuyla korkutucaksın bakalım görecekler dünya kaç bucak,,
  yoksa huhukun delik deşik ettikleri fare yuvalarından girdikleri gibi çıkarlar her zaman,
  millet olaraktabu balık hafızalarımızla, vur başına al lokmasını,yada bana dokunmayan yılan yaşasın abi modunda kaldığımız sürece durum değişecek gibi gözükmüyor maalesef

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir