Bugün, Sözcükler Kusuyorum, Cümleler Kuramazken, Dün..

Bazen size de oluyor mu bilmiyorum, herşeyden elimi eteğimi çekesim tamamiyle hayatımda bana zarar veren hiç ama hiç hak etmediğim halde bana saygısız davranan herşeyi ve “herkesi” yakıp yıkıp, herşeyi unutup, geçmişe sünger çekip yeniden bir hayat kurasım oluyor. Bunu düşünürken bir yandan da; yaşanmışlıkların verdiği mutluluklar, ileriye yönelik çocukça kurulmuş hayaller, karşılıklı verilen sözler geliyor aklıma.. Aslında bu üç şeyi düşünürken bir şeyler daha geçiyor aklımdan. Yani kısacası anlatmak istediğim insanın kafası karışmayagörsün her bişeyi bir anda düşünebiliyor saniyede 30000 mil hız yapabiliyor beyin:P

Bugün ne  ”biri için” kursun ortasında hoca ders anlatırken planını yaptığım koruya gidebildim(k) , ne de ne anneler günü için anneme bir şey alacak kadar moralim yerindeydi. Kısacası sabahtan öğlen 2′ye kadar devam eden kursumdan sonrası tam bir faciaydı. Halbuki kurs ne kadar güzel ve eğlenceli geçmiş müthiş moral depolamıştım bir kaç gündür yaşadığım ama çoğu zaman olduğu gibi yansıtmadığım sıkıntıların ardından.. Kurs sonrası yaptığım plan için sanki ilk defa yaşayacağım bir şeymiş gibi heyecandan pır pır atıyordu kalbim, her seferinde olduğu gibi. Üstelik bugün hiç görmediğimiz bi yere gitmek için plan yapmıştım bir sürü fotoğraf çekip mis gibi deniz ve çam havası soluyup eve dönecektik.

Ama olmadı. Neden? Detaylar bütünü oluşturur yazıdan bütünü görebilirsiniz.

Not: Bu yazıyı yazarken bütün sıkıntılarımı çözen bir telefon konuşması yaptım ve şuan yazıya başlarkenki “yıkıklığımdan” eser kalmadı. Bir şeyleri insanca oturup konuşmak ve hele birde tatlıya bağlamak; hiç problem yaşamamak ya da problemleri tartışmamak için görmezden gelip susmaktan daha güzel ve anlamlı bence. İnsanın kendindeki hata ve kusurları görmesinin bir yoludur belkide bu tür yaşananlar.

Bugün, Sözcükler Kusuyorum, Cümleler Kuramazken, Dün..” hakkında bir yorum

 1. ”Bugün, Sözcükler Kusuyorum, Cümleler Kuramazken, Dün..” Konusunda 14 Yorum Yapılmış
  1.Ceyda Sultan demiş ki:

  May 11th, 2009 at 00:21
  Bugün bende yakip yiktim ortaligi ayni böyle..
  Ama ama hakliydim, kendimce hakliyim nedense hep..Anneler günüm kutlanmadi evde . Birilerine ates püskürdüm gerci olan yine bana oldu, gözyaslarima yazik, anneler günü hediyesi verildi sanirim onlarda
  Off zaten hastayim, birde calismam gereken sinav var, hepsi üstüste gelince ne yaptim dersin? Kendime psikolog aradim evt mail yazdim cvp bekliyorum..Off off yazacak cok sey varda neyse burayi dert kösesi yapmayayim simdi, iyi geceler.
  Senin olayinin tatliya baglanmasina sevindim ama benimkisi baglanmaz, cünkü son zamanlar cok oluyor bu tip sendromlar bizde..Artik yogunluktan birbirini yiyen iki cift ( sen bana vakit ayirmiyorsun ben sana, sen – ben…)
  Sence cözüm ne? Balkondan asagi atlasam olmaz dimi

  2.çilekli süt demiş ki:

  May 11th, 2009 at 00:27
  Ceydacım, şu sıralar havasından mı suyundan mı bu yanar döner mevsimden mi bilmem ama insanlar gerginlikte sınır tanımıyor. Bir de senin hali hazırda olan malum gerginliklerin (hani şu memnuniyetsizlik duyduğun bazı mevzular varya onlar) sana inanılmaz bir baskı ve stres yaratıyor gibime geliyor canım. Bence sağlığından ve güzelim evliliğinden olmadan o işe bir çözüm düşünmen psikolog aramandan daha isabetli olacak.

  3.kübra zeynep demiş ki:

  May 11th, 2009 at 00:52
  telefonla konuşup sıkıntılarını çözmüşsün ya ne güzel.
  seni üzen şeyleri tekrar tekrar düşünüp gerilmemeye çalış canım ya.
  biraz rahat olmakta fayda var.

  4.çilekli süt demiş ki:

  May 11th, 2009 at 01:04
  Tekrar hatırlayıp gerildiğim bir şey yokki Kübra, zaten buna fırsat kalmıyor her yeni gün yeni gerginlikler çıkabiliyor Bugünkü de öyle anlık birşeydi yani geçmişle alakalı bir problem değildi 🙂

  5.peri demiş ki:

  May 11th, 2009 at 08:26
  bazen öyle noktalar olur ki,ilişki öyle bi çıkmaza girer ki,bin defa konuşursun bin defa anlatırsın , bin defa duygularından bahsedersin birde bakarsın ki başladığın noktadasın..bu da bin defa yıkılmak demektir..ne mutlu sana ki yıkıntıların ardından tamir geliyor ..

  6.çilekli süt demiş ki:

  May 11th, 2009 at 11:37
  zaman geçtikçe tamirci ustalaşıyor da ondan geliyor bu tamir perim:)

  7.moonsun11 demiş ki:

  May 11th, 2009 at 12:08
  Oyyy al benden de o kadar, olmaz mii !!! az kaldi nedenini bilmedigim sey cozulur umarim 🙂

  8.kalderavolkan demiş ki:

  May 11th, 2009 at 13:19
  Ne kadar tamir o kadar yaralı zemin.
  bazen sıcağı sıcağına halletmek gerekir, bazen soğuyup sakinleştikten sonra konuşup halleşmek.
  Ama şu bir gerçekki yaşanan her gerginlik o koca duvarda açılan bir delik.
  Deliksiz başlasa her birliktelik keşke.

  9.Zeynep A. demiş ki:

  May 11th, 2009 at 14:12
  Güzelim sobeledim seniii!

  10.tugbatugba demiş ki:

  May 11th, 2009 at 14:40
  geldim geldim ben geldimm :))
  aman nedense kendimde gördüm seni. ama ne güzel çabucak bir telefon görüşmesinde çözmüşsün olayı ahhh şu bizler :)))

  11.çilekli süt demiş ki:

  May 11th, 2009 at 15:02
  @MoonSun, çok şükür çözüldü bile:)

  @K.Volkan, ama sanki sorunsuz görünen şeyler daha çok sorun taşıyor bünyesinde bi nevi risk almadan gelişme gösteremeyen insanlar gibi denebilir. ilişkide çatışma doğru ve bilinçli kullanılırsa inanılmaz gelişme sağlayabiliyor.

  @Zeynep, tüh yakalandık 😛

  @Tuğba, evet bence de benzeştiğimiz noktalar var canım:) Hissediyorum bunu ben de.

  12.seyma demiş ki:

  May 11th, 2009 at 19:42
  genelde sakın neselı olmaya calıssamda bazen bazen bendede oluyor bu durum 🙂 hatta nasıl cıldırırım anlatamam ama ofkem kahve kopugu gıbı soner hemen allahtan :))
  boyle durumlarda etrafında anlayıslı bırılerı olmalı ınsanın mutlaka :))

  13.Kubi$ demiş ki:

  May 12th, 2009 at 10:55
  Merhaba..
  Bu sabah Haberturk gazetesine bakınırken dikkatimi çekti.. web günlüğü köşesinde senin “ideal erkek dediğin budur abi!” başlıklı yazından alıntı yapmışlar..
  haber vereyim dedim 🙂

  14.75 Kuruşa Gazete Alacağımı Rüyamda Görsem İnanmazdım! HaberTürk Eli Öpülesi Gazeteymişsin Vesselam 😛 | BİR KAFADAN HER SES demiş ki:

  May 12th, 2009 at 19:20
  […] sevgili Kubish’in haber vermesiyle HaberTürk “web günlüğü BLOG” köşesinde “İDEAL ERKEK BUDUR ABİ!” […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir