Google Friend Connecting Beta

google-friendconnect-beta

Siz Google’un bir şeyden de eksik kaldığını gördünüz mü? Böyle bir şeyi aklınız havsalanız alabiliyor mu? 🙂 İlk soruma “hayır görmedim” ve ikinci soruya da “almıyor” diye cevap verdiyseniz, Google’un gücünü ve neler yapabileceğini kavramış teknolocik beyinlerden biri de siz de var demektir.

Bu kadar tantana yeter geleyim sadede. Bir kaç gündür bloglarda ve forumlarda Google’un bu özelliğini fazlaca duyar oldum. Ben de bir değineyim istedim. Malum Google yatırım yaptıysa mutlaka kıyısından köşesinden dallanıp budaklanır ve popüler olur o ürün.

Geliştirilmeye oldukça müsait, henüz yolun başında olduğu görülen  (en azından ben öyle düşünüyorum) Google ürününün adı: Google Friend Connecting..

Google Friend Connecting gördüğüm kadarıyla BlogCatalog, FaceBook Blog Networks ya da MyblogLog gibi gibi gibi sosyal ağların biraz daha kişiselleştirilmişi. Örneğin; giriş (sign in) ve kayıt (sign up) gadgetlerını direkt sitenize ekliyorsunuz. Ziyaretçileriniz sitenize gayet kolay bir şekilde Google, Yahoo, AIM ya da OpenID hesaplarıyla kayıt olabiliyor (join site) ve giriş yapabiliyor (sign in)

Haa bu ne işe yarayacak ki derseniz, manevi bağlarımızı 🙂 ve sosyal ağımızı genişletiyor demek en kestirme cevap olur. Şimdilik bu kestirme cevabımla yetinin, çünkü; henüz ben de yeni keşfettim bu ürünü 🙂 Tahminimce kendine özel alanı olan bir çok site sahibinin severek kullanacağı bir ürün olacak.

I ıh bu anlattıkların beni kesmedi derseniz sizi şöyle alalım o halde..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir