Dikkat Dikkat!! Merkür 28 Ocak'ta Geriliyor!!

Merkür şu sıralar Kova burcunda takılıyor ve ayın 28’inde biraz dinlenmeye ayrılmak için geriliyor. Ne de olsa Güneş’in poposundan ayrılmadan koşturmak kolay değil eee koş koş bir yere kadar.. Gezegenlerin içinde -Ay’dan sonra- en hızlısının Merkür olduğunu düşünürsek azıcık dinlenmesini de çok görmemek gerek ((: Retro etkilerini şimdiden hissetmeye başlayanlar vardır çünkü Merkür’ün birkaç gündür normal hızı düştü..

Yahu bu kız ne diyor Merkür gerilemesi, retro neyin de ne? Ben bir google‘a gidip araştırayım bakayım ekşiciler ne yazmış demeyin. Ben kaynakları ayağınıza getiriyorum (:

Merkür Gerilerken Neler Olur??

Merkür geri gittiği zamanlarda haberleşme, iletişim ve yolculuklarla ilgili aksamalarla daha sık rastlaşırız. Bilgisayarımız aniden problem çıkarabilir ya da yolculuk sırasında aniden ortaya çıkan sorunlarla yüzleşebiliriz. Ayrıca; Merkür gerilerken sevgilimizle, eşimizle ve/veya dostlarımızla ayrılıklar yaşayabiliriz, ancak; genellikle Merkür düzeldikten sonra barış ortamı sağlanır. Üstelik eskisinden daha iyi bile olabilir bu ortam..

Merkür kararları, pazarlıkları, anlaşmaları ve yazışmaları açıkladığı için Merkür geri giderken verilen pek çok kararı yeniden gözden geçirmek gerekecektir. Bu nedenle Merkür geri giderken kendi hatalarımızı ve eksik yönlerimizi kapatmak ve düzeltmek için daha fazla şansa sahip olabiliriz. Ancak net ve son kararı Merkür döndükten sonra vermek en iyisidir. Merkür geri giderken önemli kontratlar yapsak ve sonuca vardığımızı düşünsek bile, Merkür düzgün harekete döndüğünde bu kararlardan vazgeçmek çok sık rastlanan bir durumdur.

Özellikle Güneş, Ay ve Yükselen Burcu sabit bir burçta olanlar (yani Güneş, Ay ve Yükselen Burcu: Kova,Akrep,Boğa ve/veya Aslan burcu olanlar) ve tabiki Merkür gezegeninin yönettiği Başak ve İkizler burçları (Güneş, Ay ve/veya Yükselen burcu İkizler ve/veya Başak olanlar) bu retrodan daha çok etkilenecekler..

Merkür 28/1/2008 – 19/2/2008 tarihleri arasında Retro kalacak.. Sonraki 15 gün de dikkatli olmakta fayda var çünkü retro bitiminin 15 gün sonrasına kadar olan dilimi gölgeli günler olarak görülür..

27.01.2008-EDİT: Bu konuyla ilgili detaylı ve çok güzel bir kaynak TIKLAYIN

Dikkat Dikkat!! Merkür 28 Ocak'ta Geriliyor!!” hakkında 12 yorum

 1. Eskiden burçlar konusunda bu kadar ciddi düşünmüyordum ama yaşadığım birkaç tecrübeden sonra gerçekliği düşünmeye başladım.
  Kova burcuyum ve bu sıralar etkilerini hissediyorum ama tam doğum saatimi bilmediğimden yükselen burcumu tam olarak bilemiyorum.

 2. Eskiden burçlar konusunda bu kadar ciddi düşünmüyordum ama yaşadığım birkaç tecrübeden sonra gerçekliği düşünmeye başladım.
  Kova burcuyum ve bu sıralar etkilerini hissediyorum ama tam doğum saatimi bilmediğimden yükselen burcumu tam olarak bilemiyorum.

 3. Doğum gününü, doğum yerini ve doğum saati yaklaşık da olsa bir bilgisini verirsen yardımcı olmaya çalışırım cinığğğm (: Doğum saati mesela 1 ile 3 arası gibi ya da 3-4 saat aralıklı ise bulmam daha kolay olur ama hiç saat yoksa da sen diğer bilgileri gönderirsin.

  Fiziksel özelliklerine ve davranış stiline göre belki yükselen burcunu buluruz (;

 4. Doğum gününü, doğum yerini ve doğum saati yaklaşık da olsa bir bilgisini verirsen yardımcı olmaya çalışırım cinığğğm (: Doğum saati mesela 1 ile 3 arası gibi ya da 3-4 saat aralıklı ise bulmam daha kolay olur ama hiç saat yoksa da sen diğer bilgileri gönderirsin.

  Fiziksel özelliklerine ve davranış stiline göre belki yükselen burcunu buluruz (;

 5. Yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim. Küçük ihtimal ama sanırım yükselenim Başak… Onun özellikleri daha fazla uyuyor gibi görünüyor.

 6. Yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim. Küçük ihtimal ama sanırım yükselenim Başak… Onun özellikleri daha fazla uyuyor gibi görünüyor.

 7. hay Allah senden razı olsun çilekli süt, canımı sıkıp duruyordum bende bir süredir, meğer tüm sorun bende değil merkürdeymiş:) nasıl mutlu oldum bilemezsin, sen hep böyle hızır gibi yetişiyorsun bana ya, Allah’da seni darda koymasın inşallah:) sevgiler, öpücükler…

 8. hay Allah senden razı olsun çilekli süt, canımı sıkıp duruyordum bende bir süredir, meğer tüm sorun bende değil merkürdeymiş:) nasıl mutlu oldum bilemezsin, sen hep böyle hızır gibi yetişiyorsun bana ya, Allah’da seni darda koymasın inşallah:) sevgiler, öpücükler…

 9. @Gazoz, rica ederim (: Yükselen Başak sana uyuyor demek, o zaman burçdaşım da diyebilirim sana artık (:

  @Kelebeğim, bunlar ne güzel dualar çok sağol benim de dualara ihtiyacım var son zamanlarda çok fazla.. Sen de dualar konusunda hızır gibi yetiştin bana (:

 10. @Gazoz, rica ederim (: Yükselen Başak sana uyuyor demek, o zaman burçdaşım da diyebilirim sana artık (:

  @Kelebeğim, bunlar ne güzel dualar çok sağol benim de dualara ihtiyacım var son zamanlarda çok fazla.. Sen de dualar konusunda hızır gibi yetiştin bana (:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir