Diziler ve Testolog (:

Dizilere karşı, “dizisever” bir toplum olan türk vatandaşlarına göre oldukça seçici davranıyorum sanırım.. Birçok kişinin ağzı açık izlediği yerli dizileri ben iğrenç buluyorum!! Hangileri olduğunu söylemim (: Ama genelde şu zengin iş adamlarının ve çirkin olup sonradan güzelleşen ya da ezik olup sonradan bir b.k varmış gibi ünlenen karakterlerin cirit attığı diziler diyeyim.. Ya da saçma sapan konulu aşk dizileri vs. O kadar çok var ki hangi birini sayayım.. İnsanlar bu dizileri izliyor sonra da mutsuz oluyor.. Neden? Çünkü diziler bir masaldan ibaret ve bir çok insan adeta masal dünyasında yaşar gibi davranıyor, kendilerini o dizilerdeki “salak” ve “aptal” karakterler yerine koyuyor, ellerindeki mutlulukları ya da mutluluk potansiyellerini tatmin edici bulmuyor sonuç itibariyle gerçek dünyayı ıskalıyor.. Ne salakça..

Şimdi “hadi canım sen hiç dizi izlemedin mi yani?” diye soranlar olabilir.. Elbette izledim.. Bütün dizileri saçma bulmuyorum yani o kadar da burnu havada bir müşkülpesent değilimdir (: Son bir kaç senedir aman aman diyerek kaçırmadan izlediğim, İkinci Bahar (Türkan Şoray-Şener Şen), Tatlı Hayat (Haluk Bilginer-Türkan Şoray), Ayrılsakta Beraberiz -Sona doğru bu dizinin de b.kunu çıkarmışlardı ama yine de çok komiklerdi (: , Avrupa Yakası (nın Volkan’lı ve Selin’li bölümleri), ve son olarak da Reşat Nuri Güntekin’in romanından uyarlanan, Yaprak Dökümü.. Bu dizileri hep “seçkin” bulmuşumdur.

Yaprak dökümünü sürekli olmasa da arada bir izlemeyen yoktur sanırım. Ya da en azından zap yaparken görmüşsünüzdür canım görülmeyecek dizi mi yani (((: Şahsen ben bir kaç bölüm sonra teşrif edebildim diziye. Ali Rıza bey’in karakterini çok tuttum, ideal bir aile babası portresi çiziyor arada hayıflanmama sebep oluyor (: Karakterleri sağlam insanları her zaman çok sevmişimdir. Sanırım kendim biraz havai gönüllü olduğumdan ağır başlı ve ayakları yere sağlam basan insanlar beni her zaman etkiliyor.. Herneyse ben ne diyecektim konu nereye geldi (((:

Az önce canım sıkıldı e-kolay’da testolog isminde bir bölüm gördüm bir kaç test çözdüm, hepsinde de kupa aldım (: Canınız sıkılınca mini bir genel kültür testi için bu siteye bir uğrayın derim..

Diziler ve Testolog (:” hakkında 2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir